Aktualności

Aktualności


V Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych Pyszadło 2020

Komunikat organizatorów V Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych "Pyszadło" 2020" w Mogilnie

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Festiwalu

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa i obostrzeniami jakie wprowadza administracja rządowa na terenie całego kraju, podjęliśmy decyzję o odwołaniu 5 Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych "Pyszadło 2020" w Mogilnie (21 – 24 maja 2020). Czynimy to z ogromnym bólem,tym bardziej, że z okazji pięciolecia Festiwalu przygotowaliśmy dla Was kilka wyjątkowych wydarzeń z udziałem najwybitniejszych osobowości polskiego kina, satyry i muzyki. Zdrowie i życie ludzkie jest jednak najważniejsze.

Dziękujemy twórcom, którzy nadesłali filmy do selekcji konkursowej i jednocześnie informujemy o przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń do 4 kwietnia 2021 roku. Datę przyszłorocznego Festiwalu podamy do 30 września b. r.

Tymczasem odwiedzajcie naszego facebooka, zaglądajcie do galerii na stronie www.pyszadlo.pl, pielęgnujcie wspomnienia i bardzo dbajcie o zdrowie.

Do zobaczenia za rok.

Jan Szymański – Dyrektor Festiwalu
Rafał Górecki – Dyrektor Artystyczny

Andrzej Grabowski

Laureat Nagrody Honorowej V Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych "PYSZADŁO 2020"

img

Urodził się w 1952 roku w Chrzanowie. W roku 1974 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i rozpoczął karierę aktorską. W tym samym roku debiutował na scenie krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego w przedstawieniu „Karykatury”. Od tego czasu grał już w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrze Starym i Teatrze Scena STU w Krakowie oraz w blisko 40 przedstawieniach Teatru Telewizji. Będąc jeszcze na studiach zadebiutował w filmie „Odejścia, powroty” Wojciecha Marczewskiego i Andrzeja Ż. W kolejnych latach występował w filmach takich reżyserów jak: Feliks Falk, Kazimierz Kutz, Marek Koterski, Jan Jakub Kolski, Jacek Bromski, Wojciech Smarzowski, Marcin Wrona, Agnieszka Holland, Patryk Vega i Lech Majewski. Największą sławę przyniosła mu jednak rola Ferdynanda w serialu „Świat według Kiepskich” Okiła Khamidova i Patricka Yoki, z którą do dzisiaj jest kojarzony.Talent komediowy Aktora sprawił, iż zaczął on występować na estradzie. W swych programach kabaretowych prezentuje teksty znane i lubiane, ale także te zupełnie nowe – w dowcipny sposób komentujące bieżące wydarzenia. Na Festiwalu „Pyszadło 2020” Andrzej Grabowski otrzyma nagrodę honorową za dorobek artystyczny życia. Po jednym z pokazów filmowych z Jego udziałem Artysta spotka się z publicznością, a na finał Festiwalu 24 maja o godz. 21.15 zaprezentuje swój autorski program satyryczno-kabaretowy „Andrzej Grabowski Show”.

Limboski

Koncert zespołu Limboski odbędzie się 21.05.2020 o godz. 22.00 w Klubie Festiwalowym "Pod Orłem"

img

Limboski (Michał Augustyniak) w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie. W 2010 roku nagrał płytę „Cafe Brumba” z knajpowymi balladami, którą promował utwór „Piosenka dla mężatki”. Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesa w „Tribute to Georgie Buck”, dał mu nominację do Fryderyków 2012. W 2016 roku wydał album „One Man Madness”. Tego samego roku premierę miała płyta „W trawie. I inne jeszcze młode”, a dwa lata później w 2018 r. ukazała się „Poliamoria” z jedenastoma nowymi utworami.

Skład zespołu:

 • Limboski – gitary, wokal
 • Dominik Bieńczycki – gitara basowa, skrzypce
 • Jacek Cichocki – instrumenty klawiszowe, chórki
 • Jakub Rutkowski – perkusja

Aktualności


V Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych Pyszadło 2019

W nocy z 19/20maja 2019 roku zakończyła się czwarta edycja Festiwalu. Poniżej przedstawiamy Laureatów.

 1. Nagroda Honorowa za dorobek artystyczny życia – Jacek Fedorowicz.
 2. Główna Nagroda Publiczności Grand Prix - „Zabawa zabawa” w reż. Kingi Dębskiej.
 3. Nagroda Publiczności w kategorii Najlepszy polski film dokumentalny – „Wieś pływających krów” w reż. Katarzyny Trzaski.
 4. Nagroda Publiczności w kategorii Najlepszy film zagraniczny – „Faworyta” w reż. Jorgosa Lantimosa, dystrybucja w Polsce Imperial CinePix.
 5. Nagroda Dziennikarzy – „Wieś pływających krów” w reż. Katarzyny Trzaski.
 6. Nagroda Specjalna Organizatorów -„Relax” w reż. Agnieszki Elbanowskiej, za odwagę podjęcia trudnego tematu uchodźców, który nurtuje współczesne społeczeństwo.

JACEK FEDOROWICZ

Laureat Nagrody Honorowej IV Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych PYSZADŁO 2019


img

Aktor, satyryk, konferansjer, autor tekstów, scenarzysta, felietonista, prozaik, radiowiec, reżyser, grafik, karykaturzysta, humorysta, przenikliwy obserwator i komentator rzeczywistości. Jednym słowem - Twórca wszechstronny. Studiował na Wydziale Malarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom 1960). Aktor studenckiego teatru Bim-Bom w Gdańsku (1954-60). W latach 1963-71 współtworzył m.in. z Jerzym Gruzą cykliczne programy rozrywkowe dla Telewizji Polskiej ("Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", „Kariera” i „Runda”). Współautor audycji radiowej "60 minut na godzinę" (1974-81), gdzie wykreował postaci Kolegi Kierownika i Kolegi Kuchmistrza. Po ogłoszeniu stanu wojennego zerwał kontakty z państwowymi środkami przekazu; publikował utwory w wydawnictwach i prasie "II obiegu".

Był też czynny w niezależnym życiu kulturalnym jako grafik (Komiks "Solidarność" - 500 pierwszych dni), autor programów satyryczno-politycznych rozpowszechnianych poza cenzurą i artysta estradowy. W latach 1989 – 2006 ponownie współpracował z TVP, tworząc m.in. niezwykle popularny program parodiujący nierzetelność w przekazywaniu informacji "Dziennik telewizyjny", który w 2005 r. przekształcił się w „SEJF” (Subiektywny Ekspres Jacka Fedorowicza).

Od 1999 do 2008 roku publikował cotygodniowe felietony w Gazecie Telewizyjnej" (dodatku "Gazety Wyborczej"), a następnie w dodatku kulturalnym "GW". Jego felietony satyryczne ukazywały się również w polskiej edycji "Runner's World".

Napisał kilkanaście książek m.in. „Porady estradowca dla kolegów dramatycznych”, Wielka Encyklopedia Kapitalizmu. Wydanie dla początkujących i polityków”, „PasTVisko”, „Będąc kolegą kierownikiem”, „Święte krowy na kółkach” i „Chamo Sapiens”.

Na dużym ekranie zadebiutował w filmie „Do widzenia, do jutra”(1960) w reż. Janusza Morgensterna. Później stworzył jeszcze wiele charakterystycznych postaci między innymi w filmach: "Lekarstwo na miłość" (1965), "Małżeństwo z rozsądku" (1966), "Kochajmy syrenki" (1966), "Polowanie na muchy" (1969), "Motodrama" (1971), "Nie ma róży bez ognia" (1974), czy „Orkiestra niewidzialnych instrumentów" (2009). W 2014 roku wystąpił w roli dziadka w filmie Ryszarda Zatorskiego „Dzień dobry, kocham Cię!”, a 2019 w nowym filmie Marcina Krzyształowicza „Pan T”. 13 grudnia 2017 roku na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odsłonięto gwiazdę aktora w Alei Gwiazd.

Na Festiwalu "Pyszadło 2019" Jacek Fedorowicz otrzyma nagrodę honorową za dorobek artystyczny życia. Odbędzie się także retrospektywa twórczości tego wybitnego artysty (pokazy filmów, spotkanie literacko-filmowe, wystawa rysunków satyrycznych oraz satyryczny wieczór autorski).


STANISŁAWA CELIŃSKA

Gość Specjalny IV Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych PYSZADŁO 2019


Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka wydziału aktorskiego warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1969). Jeszcze przed dyplomem wystąpiła na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie w sztuce Aleksandra Fredry "Wielki człowiek do małych interesów" w reżyserii Jerzego Kreczmara. Niemal jednocześnie rozpoczęła się Jej przygoda z filmem i estradą. Do roli Niny, Żydówki skazanej po śmierci bliskich na samotną tułaczkę w „Krajobrazie po bitwie”, zaangażował debiutantkę mistrz Andrzej Wajda. Po sukcesie filmu na Festiwalu w Cannes, w którym wystąpiła u boku Daniela Olbrychskiego, krytycy pisali o Stanisławie Celińskiej jako o głównej (obok Moniki Vitti) pretendentce do Złotej Palmy za rolę kobiecą. Pasmo sukcesów młodziutkiej aktorki dopełniła nagroda na Festiwalu w Opolu za wykonanie piosenki „Ptakom podobni”. Na scenie realizowała się głównie w teatrach warszawskich, m.in. Współczesnym, Nowym, Dramatycznym, Studio i Rozmaitości, gdzie w 2001 roku stworzyła jedną z najbardziej przejmujących ról teatralnych w swojej karierze. Zagrała kobietę z peep-show w dramacie Sarah Kane „Oczyszczeni” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

W Teatrze Telewizji stworzyła blisko 60 różnorodnych postaci. Sympatię radiosłuchaczy zaskarbiła sobie rolą Iwony w powieści radiowej „Matysiakowie”. Talent komediowy młodej aktorki odkrył Stanisław Bareja, powierzając jedną z głównych ról, obok Jacka Fedorowicza i Stanisława Tyma, w filmie „Nie ma róży bez ognia”. Kolejne znakomite kreacje komediowe stworzyła m.in. w” Galimatiasie, czyli Koglu Moglu” Romana Załuskiego, „Pieniądze to nie wszystko” Juliusza Machulskiego, „Rysiu” Stanisława Tyma i „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra. Ponadto zagrała jeszcze wiele zapadających w pamięć ról drugoplanowych, m.in. w „Kluczniku” Wojciecha Marczewskiego, „Nocach i dniach” Jerzego Antczaka, „Korczaku” i „Katyniu” Andrzeja Wajdy, „Faustynie” Jerzego Łukaszewicza oraz „Joannie” Feliksa Falka. Za tę ostatnią rolę w 2010 roku otrzymała Orła (Polską Nagrodę Filmową).

W ostatnich latach bardzo dużo koncertuje. Wydała też kilka płyt (Nowa Warszawa, Atramentowa, Świątecznie, Malinowa). Za tę ostatnią płytę otrzymała nagrodę Fryderyka 2019 w kategorii Muzyka Poetycka.

Stanisława Celińska spotka się z publicznością Festiwalu Pyszadło 2019 po pokazie filmu otwarcia – „Nie ma róży bez ognia”, w reż. Stanisława Barei. A jak Ją bardzo poprosimy, to może coś jeszcze zanuci...?😊


JACEK KAWALEC


Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych. Widzowie telewizyjni najbardziej pamiętają go jako pierwszego prowadzącego program “Randka w ciemno”. Przez 10 lat z powodzeniem wcielał się w rolę nauczyciela Witebskiego w “Ranczu” – najchętniej oglądanym polskim serialu. Brał również udział w telewizyjnych programach rozrywkowych: “Jak oni śpiewają”, „Taniec z gwiazdami” i “Twoja twarz brzmi znajomo”. Podkładał głos m. in. pod postać oposa Zdzicha w filmie "Epoka lodowcowa". Jest też bardzo uzdolnionym wokalistą. W 2016 roku w hołdzie dla wielkiego artysty jakim był Joe Cocker, przygotował duży projekt muzyczny pod tytułem „Joe Cocker – śpiewa Jacek Kawalec”. Pamiętacie Unchain My Heart czy Summer in the City:)?

Na Festiwalu Pyszadło 2019 zaprezentuje najnowszy projekt „Muzyczne twarze Jacka Kawalca”. Usłyszymy utwory Stinga, Czesława Niemena, Grzegorza Ciechowskiego, Ryszarda Rydla i Phila Collinsa. Koncert Jacka Kawalca z zespołem odbędzie 16 maja o godz. 22.00. w Klubie Festiwalowym „Pod Orłem”.


KRZYSZTOF SKIBA


Satyryk, felietonista, showman, radiowiec, wokalista rockowy. Współzałożyciel, autor tekstów i front-man, powstałego ponad 30 lat temu, zespołu Big Cyc, z którym wielokrotnie zdobywał Złote i Platynowe Płyty. W latach 80-tych ubiegłego wieku organizował antysystemowe happeningi łódzkiej Pomarańczowej Alternatywy i działał w podziemnych ugrupowaniach antykomunistycznych. W 1983 roku, wspólnie z przyjaciółmi, założył Ruch Społeczeństwa Alternatywnego. W 1985 roku został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa PRL za kolportaż ulotek RSA podczas Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Trafił za to do aresztu śledczego w Kaliszu, skąd, po trzech miesiącach, został wypuszczony na mocy amnestii.

Krzysztof Skiba, jest jednym z bohaterów, obok Jacka Fedorowicza, Daniela Olbrychskiego, Emiliana Kamińskiego, Agnieszki Holland, Ewy Wójciak, Franciszka Starowiejskiego i Marka Nowakowskiego, cyklu dokumentalnego zrealizowanego w 2007 roku przez Telewizję TVN pt. „Byłem figurantem SB”.

Opublikował też kilka książek mi. in. zbiór felietonów „Skibą w Mur”, zbiór opowiadań satyrycznych „Opowiadania podwodne”, książki o czasach PRL pt. „Artyści, wariaci, anarchiści” i „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia”. W 2018 roku ukazała się biografia Krzysztofa Skiby pt. „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”. Autor w swojej biografii rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu.

Uczestnicy Festiwalu „Pyszadło 2019” spotkają się z Krzysztofem Skibą 17 maja aż trzykrotnie. Około godz. 17.00 w Klubie „Pod Orłem”, podczas II Ogólnopolskiego Forum Animatorów Kultury Filmowej (pierwsze Forum odbyło się w styczniu tego roku na Prowincjonaliach we Wrześni), około 19.30, pomiędzy pokazami dwóch filmów z cyklu „Byłem figurantem SB” (Kino Wawrzyn) oraz o 22.00 podczas koncertu Zespołu „Big Cyc” (Klub Festiwalowy ”Pod Orłem”).


KONCERT ZESPOŁU BIG CYC

BĘDZIE DYM!


Za datę narodzin zespołu BIG CYC uważa się koncert jaki się odbył w marcu 1988 roku w klubie akademickim Uniwersytetu Łódzkiego „Lummumbowo”. Zorganizowano go w formie happeningu pod nazwą „Uroczysta akademia z okazji 75-lecia wynalezienia damskiego biustonosza. Teksty kabaretowe wygłaszał ówczesny student kulturoznawstwa Piotr Trzaskalski, późniejszy reżyser słynnego „Eddiego” z Henrykiem Gołębiewskim i Jackiem Braciakiem w rolach głównych. Trzon zespołu tworzyli Jacek Jędrzejak (gitara basowa), Jarosław Lis (perkusja), Roman Lechowicz (gitara) oraz współtwórca licznych happeningów łódzkiej Pomarańczowej Alternatywy Krzysztof Skiba (wokal). Powstały wówczas takie utwory jak Kapitan Żbik i Wielka miłości do babci klozetowej. Pierwsza płyta, zatytułowana „Z partyjnym pozdrowieniem. 12 hitów w stylu lambada hardcore” ukazała się w 1990 roku. Kolejne to m.in.: „Nie wierzcie elektrykom”, „Miłość, muzyka, mordobicie” , „Wojna plemników”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Golonka, flaki i inne przysmaki”, „Z gitarą wśród zwierząt”,” Zmień z nami płeć”, „Świat według Kiepskich”, „Moherowe Berety”, Szambo i perfumeria”, „Czarne słońce narodu” i „Zadzwońcie po milicję”.

Teksty piosenek zespołu Big Cyc mają charakter ostrej satyry. Muzycy odważnie komentują otaczający ich świat, zwracając uwagę na negatywne zjawiska społeczne, takie jak m.in. rosnące dysproporcje majątkowe, klerykalizm, narkomanię, agresję i bezduszność elit. Nie zapominają też o happeningowym rodowodzie swego istnienia. Wielokrotnie dawali temu wyraz wskazując na absurdy i ułomności życia społeczno-politycznego. W proteście przeciwko niewypłacaniu tantiem autorskich przykuli się do kaloryferów w „Polskich Nagraniach”. Innym razem, kiedy w Polsce były zbyt wysokie podatki, wspólnie z Januszem Korwinem Mikke, protestowali zjadając formularze PIT.

W 2018 roku Big Cyc obchodził 30 lat istnienia. Jesienią tego samego roku ukazała się okolicznościowa płyta pt. „30 lat z wariatami”, na której zaprzyjaźnieni artyści zinterpretowali największe przeboje Zespołu. Wśród wykonawców znaleźli się m.in.: Wilki, Kobranocka, De Mono, Dr Misio, Enej, Poparzeni kawą i Renata Przemyk.

Zespół tworzą:

 • Krzysztof Skiba – teksty, wokal
 • Jacek Jędrzejak ”Dżej Dżej” – śpiew, gitara basowa
 • Roman Lechowicz „Piękny Roman”- gitara
 • Jarosław Lis „Dżery” – perkusja
 • Piotr Sztajdel „Gadek” - instrumenty klawiszowe
 • Marek Szajda „Maras” – gitara

Koncert zespołu Big Cyc odbędzie się 17 maja o godz. 22.00 w Klubie Festiwalowym „Pod Orłem”.


Aktualności


III Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych Pyszadło 2018

Znamy honorowego laureata Pyszadła 2018!


img

Laureat Nagrody Honorowej III Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych "Pyszadło 2018" w Mogilnie.

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramatopisarz. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserię w PWSFTviT w Łodzi. W swoich filmach wykreował postać Adasia Miauczyńskiego, którego losy widzowie mogli śledzić m.in. w "Domu wariatów", "Nic śmiesznego", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" oraz nagrodzonym "Złotymi Lwami" na festiwalu w Gdyni "Dniu Świra". Ten ostatni zyskał rangę kina kultowego, a cytaty z filmu znalazły się w obiegu nie tylko wśród kinomanów. Zbiór dramatów o tym samym tytule nominowano do Nagrody Literackiej Nike 2003.
Na "Pyszadle 2018" Marek Koterski otrzyma nagrodę honorową za dorobek artystyczny życia. Odbędzie się także retrospektywa twórczości tego wybitnego artysty oraz - dwukrotnie - spotkanie z Nim.

Małgorzata Bogdańska


Aktorka, w filmie zadebiutowała w wieku 16 lat. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, a następnie rozpoczęła pracę w Teatrze Ochoty w Warszawie, gdzie gra do dziś. Znana m.in. z roli Beaty Miauczyńskiej w filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", czy Kobiety o Wielu Twarzach z "Baby są jakieś inne". Razem z Markiem Koterskim założyła warszawski Teatr w Walizce, którego efektem jest m.in. monodram "Nie lubię pana, Panie Fellini". Spektakl ten zostanie zaprezentowany publiczności na zakończenie III Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych „Pyszadło 2018” (26 maja, godz. 22.30, Kino "Wawrzyn" w Mogilnie). Bilety dostępne są w kasie kina w cenie 20 zł.


Nie lubię pana, Panie Fellini
monodram w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej


"Nie lubię pana, Panie Fellini" to spektakl warszawskiego Teatru w Walizce, który tworzą reżyser Marek Koterski i aktorka Małgorzata Bogdańska. Opowiada historię Giulietty Masiny, włoskiej aktorki neorealizmu, zdobywczyni dwóch Oskarów i - prywatnie - żony Federica Felliniego. Giulietta zagrała w siedmiu filmach męża, m.in. w „La Stradzie”, „Niebieskim ptaku” i „Nocach Cabirii”. Ten trwający 50 lat, burzliwy i pełen emocji związek dwojga artystów, zainspirował Marka Koterskiego do napisania i wyreżyserowania monodramu o miłości, która zna gorycz zdrady i odrzucenia. "Ta malutka gąska bardzo mi się podoba i jest taka śmieszna" - mówił Fellini o Masinie z mieszaniną czułości i politowania.

Na scenie jest tylko ona – Giulietta Masina/Małgorzata Bogdańska. Obok niej walizka z rekwizytami. Tam mieści się wszystko, całe życie. Cała miłość i niechęć do wielkiego FeFe.


Jan Emil Młynarski


Muzyk, kompozytor, wokalista, lider zespołu Warszawskie Combo Taneczne. Prywatnie - syn piosenkarza, poety i satyryka - Wojciecha Młynarskiego oraz aktorki - Adrianny Godlewskiej. Na Festiwalu „Pyszadło 2018” wystąpi w podwójnej roli - jako jeden z bohaterów filmu dokumentalnego o swoim ojcu "Młynarski. Piosenka finałowa" w reż. Alicji Albrecht oraz jako frontman zespołu Warszawskie Combo Taneczne, którego koncert odbędzie się 25 maja o godz. 23.30 w Klubie Festiwalowym "Pod Orłem". Bilety na koncert w cenie 20 zł dostępne są w kasie MDK przy ul. Wawrzyniaka 1.Warszawskie Combo Taneczne


Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach.

Zdecydowaną większość repertuaru zespołu stanowią piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. W wykonaniu WTC te piękne warszawskie piosenki zyskały współczesne brzmienie i aranżacje bliskie oryginałom.

W maju 2016 r., po wcześniejszym debiutanckim krążku "Przyznaj się", ukazał się drugi album zespołu zatytułowany "Dancing, Salon, Ulica". Koncerty WCT są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem.


| Copyright © - V Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych Pyszadło 2020 | Projekt strony: Verseo | Polityka Prywatności | Kontakt

Przewiń do góry strony