Aktualności

Aktualności


III Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych Pyszadło 2018

Znamy honorowego laureata Pyszadła 2018!


img

Laureat Nagrody Honorowej III Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych "Pyszadło 2018" w Mogilnie.

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramatopisarz. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserię w PWSFTviT w Łodzi. W swoich filmach wykreował postać Adasia Miauczyńskiego, którego losy widzowie mogli śledzić m.in. w "Domu wariatów", "Nic śmiesznego", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" oraz nagrodzonym "Złotymi Lwami" na festiwalu w Gdyni "Dniu Świra". Ten ostatni zyskał rangę kina kultowego, a cytaty z filmu znalazły się w obiegu nie tylko wśród kinomanów. Zbiór dramatów o tym samym tytule nominowano do Nagrody Literackiej Nike 2003.
Na "Pyszadle 2018" Marek Koterski otrzyma nagrodę honorową za dorobek artystyczny życia. Odbędzie się także retrospektywa twórczości tego wybitnego artysty oraz - dwukrotnie - spotkanie z Nim.


Małgorzata Bogdańska


Aktorka, w filmie zadebiutowała w wieku 16 lat. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, a następnie rozpoczęła pracę w Teatrze Ochoty w Warszawie, gdzie gra do dziś. Znana m.in. z roli Beaty Miauczyńskiej w filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", czy Kobiety o Wielu Twarzach z "Baby są jakieś inne". Razem z Markiem Koterskim założyła warszawski Teatr w Walizce, którego efektem jest m.in. monodram "Nie lubię pana, Panie Fellini". Spektakl ten zostanie zaprezentowany publiczności na zakończenie III Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych „Pyszadło 2018” (26 maja, godz. 22.30, Kino "Wawrzyn" w Mogilnie). Bilety dostępne są w kasie kina w cenie 20 zł.


Nie lubię pana, Panie Fellini
monodram w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej


"Nie lubię pana, Panie Fellini" to spektakl warszawskiego Teatru w Walizce, który tworzą reżyser Marek Koterski i aktorka Małgorzata Bogdańska. Opowiada historię Giulietty Masiny, włoskiej aktorki neorealizmu, zdobywczyni dwóch Oskarów i - prywatnie - żony Federica Felliniego. Giulietta zagrała w siedmiu filmach męża, m.in. w „La Stradzie”, „Niebieskim ptaku” i „Nocach Cabirii”. Ten trwający 50 lat, burzliwy i pełen emocji związek dwojga artystów, zainspirował Marka Koterskiego do napisania i wyreżyserowania monodramu o miłości, która zna gorycz zdrady i odrzucenia. "Ta malutka gąska bardzo mi się podoba i jest taka śmieszna" - mówił Fellini o Masinie z mieszaniną czułości i politowania.

Na scenie jest tylko ona – Giulietta Masina/Małgorzata Bogdańska. Obok niej walizka z rekwizytami. Tam mieści się wszystko, całe życie. Cała miłość i niechęć do wielkiego FeFe.


Jan Emil Młynarski


Muzyk, kompozytor, wokalista, lider zespołu Warszawskie Combo Taneczne. Prywatnie - syn piosenkarza, poety i satyryka - Wojciecha Młynarskiego oraz aktorki - Adrianny Godlewskiej. Na Festiwalu „Pyszadło 2018” wystąpi w podwójnej roli - jako jeden z bohaterów filmu dokumentalnego o swoim ojcu "Młynarski. Piosenka finałowa" w reż. Alicji Albrecht oraz jako frontman zespołu Warszawskie Combo Taneczne, którego koncert odbędzie się 25 maja o godz. 23.30 w Klubie Festiwalowym "Pod Orłem". Bilety na koncert w cenie 20 zł dostępne są w kasie MDK przy ul. Wawrzyniaka 1.Warszawskie Combo Taneczne


Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach.

Zdecydowaną większość repertuaru zespołu stanowią piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. W wykonaniu WTC te piękne warszawskie piosenki zyskały współczesne brzmienie i aranżacje bliskie oryginałom.

W maju 2016 r., po wcześniejszym debiutanckim krążku "Przyznaj się", ukazał się drugi album zespołu zatytułowany "Dancing, Salon, Ulica". Koncerty WCT są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem.


| Copyright © - III Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych Pyszadło 2018 | Projekt strony: Verseo | Polityka Prywatności | Kontakt

Przewiń do góry strony